Mobile menu

2020 Yılı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması

İstanbul Sanayi Odası tarafından 1968 yılından bu yana her yıl kamuoyuna sunulan “Türkiye 'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması, sanayimize ve ekonomimize ilişkin önemli bir referans niteliğinde olduğu belirtilmiştir. 50 yılı aşkın süredir Türk sanayi sektörünün gelişimine ışık tutan araştırma, katılımcı kuruluşların yurtiçi ve yurtdışı tanıtımına da katkıda bulunmaktadır.

 

2020 yılı Türkiye' nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması'na katılabilme alt sınırı net üretimden satışlarda 150 milyon TL olarak tespit edilmiştir. Büyüklük sıralamasında temel kriter olarak alınan net üretimden satışlar büyüklüğünün Kurumlar Vergisi Beyannamesi (E-beyanname) ile tutarlı olması gerekmektedir.

 

Net üretimden satışları 150 milyon TL’yi aşan ve 2020 yılı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması'na katılmak isteyen kuruluşların; www.iso500.org.tr  adresinde yer alan "Anket Kullanıcı Girişi" uygulamasını kullanarak anket bilgilerini  doldurmaları ve mali mühür uygulaması ile Kurumlar Vergisi Beyannamesini (E-beyanname); 4 Mayıs 2021 tarihine kadar sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

 

Detaylı bilgi ve sorularınız için: İSO Ekonomik Araştırmalar ve  Kurumsal Finans  Şubesi

E-posta:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

DİĞER DUYURULAR

       

Web Tasarım DAIO